Opium doet zondag 16 september 2018 live verslag van het Gala van het Nederlands Theater vanuit de Stadsschouwburg in Amsterdam, met de uitreiking van de belangrijkste Toneelprijzen – de Theo d’Or, de Louis d’Or, de Colombina en de Arlecchino. 

Presentator Jan Mom bespreekt de hoogtepunten van het afgelopen seizoen met theaterrecensent Annette Embrechts. Daarnaast zijn er interviews met de winnaars van de theaterprijzen en wordt Ferry Mingelen, voorzitter van de Nederlandse toneeljury, geïnterviewd. Livemuziek is er van flamencogitarist Eric Vaarzon Morel.

De genomineerden van de Louis d’Or zijn:

  • Eelco Smits voor zijn rol in de voorstelling ‘Vergeef ons
  • Bruno Vanden Broecke voor zijn rol in ‘PARA
  • Steven Van Watermeulen voor zijn rol in ‘Onderworpen’.

De genomineerden voor de Theo d’Or zijn: 

  • Marieke Heebink voor haar rol in ‘Oedipus
  • Karina Holla voor haar rol in ‘ROMP
  • Alejandra Theus voor haar rol in ‘Revolutionary Road’.

Naast de Louis d’Or en de Theo d’Or worden ook de Arlecchino en de Colombina uitgereikt, voor de meest indrukwekkende mannelijke en vrouwelijke bijdragende rollen. Verder worden ook de Regieprijs en de Prosceniumprijs bekend gemaakt in Opium.

Opium luister je zondag 16 september om 22.30 uur op NPO Radio 4 of via nporadio4.nl/opium.

Vorig jaar won actrice Romana Vrede de Theo d’Or voor haar rol in de voorstelling 'RACE'. Bekijk hieronder de uitzending van Volle Zalen met het verhaal over deze energieke vrouw met één onuitputtelijke bron van inspiratie in het leven: haar autistische zoon Charlie.

Volle Zalen: Romana Vrede

Foto: ANP | SANDER KONING

Deel dit artikel