Kunstuur met Roni Horn en Michael Raedecker.
Zondag in Kunstuur twee kunstenaars die tot de absolute top van het internationale veld behoren: de Amerikaanse Roni Horn en Nederlander Michael Raedecker.
Roni Horn exposeert momenteel in museum De Pont in Tilburg met tien monumentale glazen beelden van maar liefst 5000 kilo per stuk. De beelden hebben pastelkleuren en zijn zo glad dat het lijkt alsof het stilstaand water is. In werkelijkheid is het glas wat maandenlang heeft moeten stollen om scheuren te voorkomen. Volgens museumdirecteur Hendrik Driessen zijn het de grootste gegoten glazen objecten ooit gemaakt. En hoe krijg je die zonder kleerscheuren het museum in?
Michael Raedecker studeerde voor modeontwerper, maar besloot toch schilder te worden. Die achtergrond in de mode is nog steeds terug te zien in zijn schilderijen (met heel alledaagse onderwerpen) waar hij stoffen en vooral borduursels aan toevoegt. Inmiddels woont en werkt hij in Londen maar nu is er van een hem een solo-expositie in de Amsterdamse galerie Grimm te zien.