Lucas De Man en Ab Nieuwdorp sloegen tijdens de Nationale Museumweek 2018 de handen ineen. In Man en Kunst werden door Lucas vijf iconische kunstwerken in Nederlandse musea uitgelicht en in De Klassieken ging Ab Nieuwdorp op zoek naar bijpassende soundtracks.

Van 9 t/m 13 april was Lucas elke ochtend om 09:45 uur te gast in de NPO Radio 4-studio om het kunstwerk van de avond te bespreken. Welke muziek past er bij Munchs portret van Felix Auerbach? En wat zou er geklonken hebben in het theater van Tadema’s 'Entrance of the Theatre'? 

Met oordopjes naar het museum
Luisteraars van De Klassieken werden opgeroepen om mee te denken en hun suggesties in te sturen. Alle muziek die werd aangeraden is in een afspeellijst gezet. Neem dus de volgende keer dat je naar de musea gaat je oordopjes mee, want je hebt meteen je muzikale soundtrack bij het kunstwerk!

Lucas De Man en Ab Nieuwdorp
Lucas De Man en Ab Nieuwdorp

Deel dit artikel