AVROTROS
De Laatste Dagen Van...De Laatste Dagen Van...
De Laatste Dagen Van...De Laatste Dagen Van...

De Laatste Dagen Van... Marvin Gaye

In de podcast-serie ‘De Laatste Dagen Van… Marvin Gaye’ duiken makers Wibo Dijksma, Anne Hurenkamp en Michiel Tjepkema in het turbulente leven en de gewelddadige dood van de zanger. Wat gebeurde er binnen de muren van Marvins ouderlijk huis in Los Angeles, tot het moment waarop zijn streng-religieuze vader een revolver op hem richtte?

  1. De Laatste Dagen Van...

Indringend portret

Om te ontdekken hoe het zó mis kon gaan tussen Marvin en zijn vader, wordt in zes afleveringen een indringend portret geschetst van Marvins problematische jeugd, zijn bijzondere carrière en zijn heftige laatste dagen.

Aan de hand van interviews met familie, vrienden en kenners, maar ook met zeldzaam archiefmateriaal proberen de makers te ontdekken wie de echte, vaak ongrijpbare Marvin Gaye was. Wat bleef er verborgen voor de ogen van het grote publiek? Was zijn dramatische einde te voorkomen geweest? Lukt het bovendien nog om familieleden te vinden die de moord van dichtbij mee maakten?

Prince of Motown

Als artiest groeide Marvin Gaye uit tot de Prince of Motown. Met fluwelen stem zong hij zijn nummers naar de hoogste regionen van de hitlijsten. Denk daarbij aan I Heard Through The Grapevine, What’s Going On en Sexual Healing, maar ook aan onvergetelijke duetten als It Takes Two (met Kim Weston) en Ain’t No Mountain High Enough met Tammi Terrell, met wie Marvin volgens de officiële lezing een zuiver platonische relatie onderhield. Maar was dat wel zo? De makers stuitten op nieuw bewijs dat een ander licht op de zaak werpt.

Sporen in Oostende

In de laatste twee afleveringen reizen Wibo, Anne en Michiel af naar het Belgische Oostende, waar de zanger ruim anderhalf jaar woonde. Een bijzonder en verrassend hoofdstuk in zijn levensverhaal. Welke sporen zijn daar nog van hem te vinden? Samen met muzikant Alvin Lewis ontleden de makers Marvins meesterwerk What’s Going On. Ook spreken zij met soul-kenners en -muzikanten als Leo Blokhuis, John Williams, Leona Philippo en Steffen Morrison over het maatschappelijk belang dat het album What’s Going On nu nog heeft.

AVROTROS

    De Laatste Dagen Van... is in zijn geheel te beluisteren via NPO Luister

Luister de podcast
MeerMeer
Loading
AndersAnders
Loading