Selma van Dijk en Anna de Veij Mestdagh aan tafelfoto: Melle Meivogel
KlassiekKlassiek
KlassiekKlassiek

Een succesvolle jubileumuitzending

AVROTROS en het Koninklijk Concertgebouworkest werken dit jaar 100 jaar samen en dat werd gevierd tijdens een jubileumuitzending van Het Zondagmiddagconcert. Selma van Dijk ontving speciale gasten en musici in het RCO House en samen zorgden zij voor een onvergetelijke middag. 

  1. Klassiek

Liveoptredens

De mooie muziek die we van het Koninklijk Concertgebouworkest kennen kon natuurlijk niet ontbreken, daarom klonken er verschillende opnamen uit het rijke archief van het orkest, maar was er ook livemuziek gespeeld door musici uit het orkest. Zo brachten Gregor Horsch & Jeroen Bal de betoverende Impressions ten gehore van Henriëtte Bosmans en vertolkte het Goya Quartet onder andere samen met Olivier Patey een deel uit Mozarts Klarinetkwintet.

Bijzondere gasten

In de jubileumuitzending kwamen er ook bijzondere gasten langs om hun verhaal te doen. Onder andere Lodewijk Collette, Everett Porter, Anna de Veij Mestdagh en Hans van den Boom schoven bij Selma aan tafel om te vertellen over hun ervaringen met of bij het Koninklijk Concertgebouworkest.

Enthousiaste bezoekers

Het enthousiaste publiek was bereid van ver te komen om bij deze speciale uitzending van het Zondagmiddagconcert te kunnen zijn. Zo was één van de bezoekers al in alle vroegte vanuit Friesland naar Amsterdam afgereisd om het jubileum live bij te kunnen wonen.

Uitzending gemist of benieuwd geworden naar dit speciale concert? Kijk nu fragmenten van de jubileumuitzending terug op npo.nl/klassiek.  

Advertentie via Ster.nl

Meer

MeerMeer

Anders

AndersAnders