AVROTROS
Nieuw KlassiekNieuw Klassiek
Nieuw KlassiekNieuw Klassiek

Ensemble Café Zimmermann brengt Vivaldi in vele vormen

  1. Nieuw Klassiek
  2. Klassiek
  3. Prijsvragen

Antonio Vivaldi was behalve vioolvirtuoos en priester ook een componist die bijna alle in zijn tijd bekende muzikale genres beoefende. Dat was ongebruikelijk in Italië, waar de meeste componisten óf vocale óf instrumentale muziek componeerden. Op deze nieuwe cd hoor je Vivaldi in al zijn veelzijdigheid. Wij geven 5 exemplaren weg van Masques.

Vivaldi in vele vormen

Afwisseling is troef op deze nieuwe Vivaldi-cd van het Franse barokensemble Café Zimmermann: er klinken drie concerten, achtereenvolgens voor viool, twee hoorns en dwarsfluit.

Ook aan Vivaldi’s vocale muziek wordt uitgebreid aandacht besteed: in vijf aria’s uit drie verschillende opera’s en een kort motet bewijst de Franse countertenor Paul-Antoine Bénos-Djian dat hij internationaal tot de top behoort. En zo wisselen onbekende en bekende werken van “de rode priester” elkaar af, op een cd die klinkt alsof de lente al is begonnen!

Paul-Antoine Bénos-Djian

De Franse countertenor Paul-Antoine Bénos-Djian is een van de meest opwindende jonge vocale talenten van deze tijd. Hij won de HSBC Révélation Award op het Festival van Aix-en-Provence en studeerde af aan het Centre de Musique Baroque de Versailles en het Parijse Conservatorium. Het in 1999 opgerichte Franse barokensemble Café Zimmermann begeleidt hem, en speelt daarnaast vier bruisende instrumentale werken van Vivaldi.

Beluister een fragment

Prijsvraag

Om kans te maken op de cd hoef je alleen maar antwoord te geven op de volgende vraag:

Waar komt de naam van ensemble Café Zimmermann vandaan?

De prijsvraag loopt tot en met 11 februari 2026. Winnaars krijgen persoonlijk bericht.

MeerMeer
Loading
AndersAnders
Loading