Recept: Warmgerookte zalmsalade met gochujang, kimchi en bosui, komkommer, limoen en nori
Een romige, spicy, funky zalmsalade à la Nick Toet. Perfect om te scheppen op chips, brioche of knapperige nori-crackers.
Voor circa 20 kleine hapjes. Bereiding: 20 min.
Ingrediënten
150 gram mayonaise
2 ruime eetl. gochujangflinke kneep citroen- of limoensap
2 theel. sesamolie
1 theel. honing
Pot (350 gram) kimchi, fijngehakt, en zeker 1 uur uitgelekt in een zeef
2 bosui, in fijne ringen
200 gram snoepgroente komkommer, in heel kleine blokjes
¼ Chinese kool, heel fijngesneden
2 x 175 gram warmgerookte zalm, geplukt in grove stukken
Optioneel voor eroverheen
1 vel nori, in fijne strips
De rasp van limoen of citroen
1 theel. zwarte of witte sesam
Snuf shichimi togarashi of een beetje crispy chili-olie (Nick Toet heeft een eigen recept, maar een uit de supermarkt mag ook.)
Bereiding
1. Roer de mayo met de yoghurt, gochujang, citroensap, sesamolie en honing tot een gladde, romige saus.
2. Schep de kimchi erdoor. Proef of de smaak goed is en pas eventueel aan met meer sesamolie, citroensap of honing. Door het toevoegen van de rest van de groente wordt de smaak straks milder.
3. Roer dan de bosui, kommerblokjes en chineese koolreepjes erdoor en proef of er ook nog zout of peper bij moet.
4. Vouw daarna de warmgerookte zalm voorzichtig door de saus zodat de stukken mooi zichtbaar blijven.
5. Schep de salade op een dienschaal. Strooi de zwarte sesam er overheen.
6. Schep de salade op dikke ribbelchips, komkommerplakken, getoaste brioche of nori-crackers.