Een slaapliedje gezongen door een vierkoppige band, Letland stuurt de Letse Indie-rockband Sudden Lights naar Liverpool. De band gaat als vierde het podium betreden in de eerste halve finale op dinsdag 9 mei met hun nummer ‘Aijã’.
Sudden Lights is met 'Aijã' niet door naar de finale van het Eurovisie Songfestival
In 2012 besluiten Andrejs Zitmanis en drummer Mãrtins Matīss Zemītis een band te vormen. Al snel worden hun vrienden gitarist Kārlis Matīss en bassist Kārlis Vãrtins hieraan toegevoegd en is de band compleet.
In 2015 winnen ze een wedstrijd voor nieuw talent wat ervoor zorgt dat ze de mogelijkheid krijgen om hun eerste single op te nemen. In 2017 is hun debuutalbum af en spelen ze alle tien de nummers voor het eerst op tijdens hun eigen concert.
De tekst gaat verder onder de instagrampost
In 2018 doet de band mee aan Supernova, daar worden ze tweede, waardoor ze helaas net niet de Letse vlag kunnen vertegenwoordigen. Dit jaar proberen ze het opnieuw en dit keer wel met succes. Ze winnen de wedstrijd en mogen naar het Eurovisie Songfestival!
"Huil niet
Ik zal proberen de juiste woorden op het juiste moment te zeggen
Om jou slaapliedjes te zingen
Alsjeblieft blijf slapen, slapen"
(Vertaling uit de songtekst)
Het nummer is een oprechte uiting van liefde en bezorgdheid voor een geliefde die slaapt. In het nummer willen ze er voor diegene zijn en slaapliedjes zingen om die persoon rustig te laten slapen. Daarmee willen ze het moment van vrede en veiligheid voor hun geliefde verlengen.
Volgens de band zelf is hun nummer Aijã een slaapliedje (lullaby) aan de wereld. Met het nummer willen ze troost bieden in moeilijke tijden, in een wereld vol met verschrikkelijke evenementen die geleid worden door duisternis.
De tekst gaat verder onder de video
You said some words, didn’t hear you fall asleep
People were talking louder from my TV screen
I heard them scream, it was too dark to see
Don’t cry
I’ll try to say the right words at the right times
Sing you lullabies
Please don’t wake up, wake up
You still think we live in a world so beautiful
You see, I think I don’t believe in this stuff anymore
Don’t cry
I’ll try to say the right words at the right times
Sing you lullabies
Please don’t wake up, wake up
Don’t cry
I’ll try to say the right words at the right times
Sing you lullabies
Please don’t wake up, wake up
Please don’t make me wake
Don’t make me wake (please)
Don’t make me wake (don’t wake up)
Don’t make me (wake up)
Aijã, aijã, saldã miegã (Lull, lull, in sweet sleep)
Aijã, aijã, saldã miegã (Lull, lull, in sweet sleep)