Nieuw Klassiek: De Spaanse klanken van het Dianto Reed Quintet

AVROTROS

Talenttraject AVROTROS Klassiek presenteert! geeft jonge klassieke muziektalenten een flinke boost bij de start van hun carrière. De talenten doen media-ervaring op radio en tv op en bouwen aan hun portfolio met de opname en uitgave van hun debuut-cd. De eerste cd van de zeer getalenteerde blazers van het Dianto Reed Quintet kwam eind mei uit. Wil je horen hoe ze klinken? Beantwoord de vraag hieronder en maak kans op één van de tien exemplaren die wij weggeven.

Een Spaans muziekfeest
De jonge leden van het Dianto Reed Quintet komen alle vijf uit Spanje. Op hun debuut-cd hebben zij ervoor gekozen meesterwerken van zes Spaanse componisten te combineren met de speciaal voor het kwintet geschreven ‘drie preludes’ van de jonge Nederlandse componist Primo Ish-Hurwitz.

Speciale arrangementen
Omdat Albéniz, De Falla en Granados hun geweldige stukken oorspronkelijk voor de piano of het symfonieorkest schreven, vroeg het Dianto Reed Quintet een aantal ervaren arrangeurs de muziek te bewerken voor rietkwintet. Maar ook fraaie bewerkingen van een prachtig koorwerkje van de zestiende-eeuwse meester Tomás Luis de Victoria en van een traditioneel Catalaans volkslied ontbreken niet. De brandende hartstocht en felle ritmiek die wij met Spaanse muziek associëren komt op deze cd voorbeeldig tot klinken! 

Dianto Reed Quintet

Het Dianto Reed Quintet nam zijn debuut-cd op in de prachtige Doopsgezinde Kerk in Haarlem. De vijf Spanjaarden die elkaar in Amsterdam leerden kennen, namen binnen talenttraject AVROTROS Klassiek presenteert! werk op uit hun thuisland: muziek die het ene moment recht naar je hart gaat en het andere moment de pan uitswingt. Erik, Ovidi, María, María en María studeerden aanvankelijk aan verschillende Spaanse conservatoria, maar ontmoetten elkaar een paar jaar geleden in Amsterdam, aan het conservatorium waar zij onlangs hun masteropleiding hebben afgerond. Het kwintet wijkt graag af van het traditionele kamermuziekconcert en verrast het publiek door hun unieke manier van samenspel (alles uit het hoofd!) en het toevoegen van choreografieën. 

Prijsvraag (verlopen)

Om kans te maken op deze heerlijke cd hoeft u alleen antwoord te geven op de volgende vraag:

De naam van het kwintet komt uit het Esperanto. Wat betekent Dianto?

De prijsvraag loopt t/m dinsdag 20 juni. De winnaars krijgen persoonlijk bericht.